Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Member Details

The Hon. (Jacqui) Jacqueline Amy MUNRO, B.IntS MLC

Member Photo
Member of the Legislative Council
Member of the Liberal Party
Term of service expires 59th Parliament (07 Mar 2031)
Contact Details
To ensure the speediest handling of messages, please select the correct address.
Member of the Legislative Council
A The Hon. Jacqui Munro, MLC
Parliament House
Macquarie Street
SYDNEY NSW 2000
P (02) 9230 2708
E [email protected]

Parliamentary Activity
Current Positions
Position Start Notes
Member, Joint Select Committee on Arts and Music Education and Training in New South Wales 15 May 2024
Substitute Member, Portfolio Committee No. 1 - Premier and Finance 08 Sep 2023 Artificial intelligence (AI) in New South Wales
Member, Committee on the Independent Commission Against Corruption 29 Jun 2023
Member, Legislation Review Committee 29 Jun 2023
Member, Portfolio Committee No. 7 - Planning and Environment 16 May 2023
Member of the NSW Legislative Council 25 Mar 2023
About the Electorate

Biography
Political Party Activity

Community Activity

Local Government Activity

Military Service

Honours Received

Personal

Qualifications, Occupations and Interests

Additional Information